Právě se nacházíte:     WENGER  PŘIHLÁŠENÍ / REGISTRACE

Švýcarské nože WengerŠVÝCARSKÉ NOŽE

POUZDRA

DOPLŇKY


Když se řekne Švýcarsko, vybaví se člověku různé představy. Zasněžené Alpy, dokonale přesné hodinky, nebesky jemná čokoláda... a zcela určitě také kapesní nože. A to ne ledajaké, ale švýcarské kapesní nože nejvyšší kvality – nože Wenger. Spolu se svým krajanem a největším konkurentem Victorinox se tato značka už dlouhá léta dělí o přední příčky světové popularity.

Předchůdcem Wengeru byla společnost Paul Boechat & Cie, založená roku 1893. Jejím hlavním úkolem bylo zásobování švýcarské armády špičkovými noži, které by obstáli v těžkých bojových podmínkách. Tak vznikly víceúčelové nástroje, spojující v sobě ostrý nůž, šroubovák, šídlo a otvírák na konzervy.

Současné slavné jméno firmy je spojeno s generálním ředitelem Theodorem Wengerem, bývalým americkým knězem. Poté, co si Theodore uvědomil, že ho práce kněze příliš nenaplňuje, přestěhoval se do rodného kraje své švýcarské manželky a vrhl se do podnikání. Na samém počátku 20. století se mu podařilo spojit dvě velké továrny – nože v Cortetelle a výrobnu příborů v Délemontu – pod jednu střechu a zajistit jejich další rozvoj. A tento rozvoj úspěšně pokračuje i ve století jednadvacátém.


AKCE / SLEVY

vyberte si z akčního zboží »
NOVINKY

prohlédněte si nové zboží »
DOPORUČUJEME
produkt Swiza C06 Filix Orange
1 449,- Kč    1 087,- Kč
detail »
produkt Wine Master Damast LE 2019
10 549,- Kč    8 890,- Kč
detail »
produkt Swiza D05 Black
1 249,- Kč    937,- Kč
detail »
   Švýcarské nože.cz - nářaďové, keramické a švýcarské nože - tel: 777 317 154, Ochrana osobních údajů